Čerstvý lněný olej - z lisu na stůl za 2 dny!

Lněný olej je jedním z nejlepších zdrojů nenasycených mastných omega-3 kyselin. Využijete ho do salátů, do ranní kaše i jen tak samotný - kromě příjemné oříškové chuti podpoří mozkovou aktivitu, hormonální rovnováhu a správnou funkci srdce a cév.

Předobjednávka
96 Kč / ks 38,40 Kč / 100 ml
Kategorie: Oleje, octy
Objem: 250ml (po domluvě i jiný objem)
Pochází z: ČR
Screenshot 2021 05 03 at 17.19.31
Tip Český produkt

Čím je tento olej speciální?

Je lisovaný z moravských semínek hnědého lnu odrůdy LIBRA, díky které má ideální poměr omega mastných kyselin 3:1 ve prospěch zdravých omega 3 mastných kyselin. Olej je navíc lisovaný jednou měsíčně na základě vašich objednávek a do dvou dnů ho máte u nás na prodejně. To je u lněného oleje důležité více než u jiných olejů, protože má vysokou míru oxidace a měl by se spotřebovat pouze čerstvý. Poté se začnou prospěšné nenasycené mastné kyseliny rozkládat na trans mastné kyseliny, které bychom vůbec neměli konzumovat.

 

Využití lněného oleje

Vzhledem k procesu lisování za studena je olej vhodný pouze pro použití ve studené kuchyni. Skvěle se hodí do salátů, pomazánek, medvědího pesta, tvarohových krémů (dle receptů Dr. Bundwigové), ale i samotný jako podpora správného fungování kardiovaskulárního systému, hormonální rovnováhy a mozkové aktivity. A nesmíme zapomenout ani na jeho využití v kosmetice! Je skvělý na hydrataci vysušené kůže či konečků vlasů a dobré zkušenosti s ním mají také nastávající maminky, kterým pomáhá předcházet strijím.

Olej doporučujeme skladovat v chladu a temnu a spotřebovat do tří měsíců.

 

Jak to funguje?

Objednejte si vždy do prvního pátku v měsíci a následující pondělí odpoledne vás bude čekat u nás na prodejně. :)

 

Jaké má olej složení?

Nerafinovaný, sedimentovaný. Po domluvě je možné dodat ihned po lisu nesedimentovaný, který je bohatý na prospěšné lignany.

 

Proč Olejářství z Horňácka?

Je to rodinné olejářství nedaleko Uherského Hradiště, které dělá opravdu poctivé produkty. Spolupracujeme s nimi od samého začátku, vše dělají tradičně a s láskou. Kromě jiného u nás nakupujete jejich non-toxic tekuté mýdlo na ruce. :)

Jestli chcete objednat i něco jiné než lněný olej, rádi to pro vás uděláme! Stačí si vybrat na jejich webu www.olejarstvi.cz, napsat nám do poznámky v objednávce nebo na email prodejna@bezobalac.cz a my už vše zařídíme.

Doporučujeme skvělý dýňový, makový, nebo konopný olej a také kosmetické oleje jako trnkový nebo meruňkový. Navíc společně hledáme nádobky, které by se daly opětovně použít, což se nám doufám brzo povede! :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: