Cuketa BIO ks

Položka byla vyprodána…
Máme!
21 Kč / kg
Kategorie: Čerstvé ovoce a zelenina
Země původu: IT
Položka byla vyprodána…
images
BIO

Čerstvou zeleninu a ovoce nám vozí ve středu a čtvrtek ráno. Stává se, že někdy nedodají vše, co bylo objednáno.
Proto prosíme o pochopení, když nebudeme mít vše. Děkujeme. :)

V případě, že chcete něco zamluvit předem, dejte nám vědět, rádi Vám to odložíme.

 

Jakou zeleninu a ovoce u nás najdete?

Zeleninu a ovoce, které u nás najdete jsou vždy bez chemického ošetření. Většina má BIO certifikaci, no když se nám podaří vykoupit i přebytky od místních pěstitelů, rádi Vám je nabídneme. V sezóně nabízíme téměř vše lokální, nejčastěji z Eko farmy Velehrad. V zimě je ovoce a zelenina doplněna sortimentem z Eko farem z Itálie, Rakouska a Německa. Dodává nám je buď Eko farma Velehrad, nebo Bionebio.

 

Proč BIO?

Věříme, že podpora ekologického zemědělství je v dnešní době nesmírně důležitá. Nejenom proto, co sami jíme. Ale také proto, jaké následky zanechává konvenční průmyslové zemědělství na naší krajině - půdě, vodě, vzduchu.

Také není pro nás podstatné jenom samotné označení BIO, ale celkový způsob hospodaření. Proto se snažíme podpořit vždy zemědělce, ale i malé pěstitele (často z řad našich zákazníků), u kterých víme, že svoji práci dělají srdcem a fér. Jestli máte tip na místního zemědělce, nebo máte sami přebytky zeleniny a ovoce, budeme rádi, když nám napíšete na prodejna@bezobalac.cz! :)

 

A jak je to s cenou?

Cenový rozdíl bio zeleniny oproti té konveční skutečně je. My ho vnímáme jako férovou cenu za práci zemědělce, který místo chemie a těžkých strojů mnohem častěji používá ruce. Jeho práce nekončí sběrem, ale naopak pokračuje pečováním o půdu, zvířata a zpracováváním toho, co se neprodalo (ne pouhým vyhozením). 

Zelenina a ovoce u nás není primárním sortimentem. Doplnili jsme je proto, aby Vám byly blíž i mimo řetězců, a také abychom k ní měli blíž my sami. Proto ji u nás najdete většinou v ceně, za jakou ji nakupujeme (tedy bez přirážky), nebo jen s minimální manipulační přirážkou. :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: