Himalájská sůl

Značka: bio nebio s.r.o

Těží se ručně a není nijak upravována, je tedy nerafinovaná. Růžovou barvu jí dodávají stopová množství iontů železa. Růžová himalájská sůl má jemnější chuť, používáme ji stejně jako jemnou běžnou sůl, hodí se však i do relaxačních koupelí. Obsahuje hodnotné minerály jako např. vápník, draslík a železo.

 

 

 

Dostupnost Máme! (15,206 kg)
32 Kč / kg
Himalájská sůl
Značka: bio nebio s.r.o
Himalájská sůl
Je to v pytli Závoz přímo k nám

Růžová himalájská sůl má jemnější chuť než rafinovaná, bílá sůl. Velkou výhodou soli himalájské je její čistota, neboť v Himalájích leží již neuvěřitelných 250 milionů let a oproti soli z moří a oceánů, které jsou čím dál více znečišťované, je takřka solí panenskou! Tato sůl vznikala v oblasti dnešních Himalájí v období starohor pomalým odpařováním mělkého moře. Následným pohybem zemských vrstev se solná ložiska dostala hluboko pod povrch. Od té doby byla sůl ukryta pod zemí a izolována od okolí a lidské činnosti. Vzhledem k tomu, že himalájská sůl neprošla rafinací, nedošlo u ní k odstranění cenných minerálů a stopových prvků, jako je tomu u běžné soli (do běžné soli se přidává také fluor, který zatěžuje organismus). V himalájské soli je obsažen např. vápník, draslík a železo.

 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100g
Energie 12 kJ/3 kcal
Tuky 0,1 g
 z toho nasycené mastné kyseliny
<0,1 g
Sacharidy 0 g
 z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bílkoviny 0,94 g
Sůl** 94,1 g
Vápník 205 mg (25,6 %)*
Draslík 618 mg (30,9 %)*
Železo 105,4 mg (752,9 %)*

* referenční hodnoty příjmu
** pouze ve formě přírodně se vyskytujícího sodíku

Skladujte v suchu a temnu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cukr, sůl, panela
Země původu: Pákistán
Šarže: 2106540

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bio nebio je s námi od úplného začátku. Jejich produkty mají opravdu špičkovou kvalitu a všichni je máme moc rádi (třeba veganské medvídky, hmm?). A tak trochu osobně za nás - s bio nebio je opravdu radost spolupracovat. Je to je jeden z dodavatelů, který nás velmi podržel v době covidové a díky kterému tady můžeme být ješte i dnes. Velké díky za to! :)

A co zero waste?


Bio nebio je jedna z prvních českých firem, které se pustily do distribuce velkých balení pro bezobalové obchody. Pořád rozšiřují svojí nabídku a od loňského roku dokonce nabízejí vybrané dobroty i ve vratných nádobách. Kromě toho (co je nemalá věc), dbají na ekologický původ a také způsob distribuce - třeba třtinový cukr, který nám dodávají, má neutrální uhlíkovou stopu. 

K nám vozí dobroty vlastním závozem, díky čemu nevznikají extra přepravné obaly.  

 

Chtěli byste od bio nebio něco speciálního?

Tak nám napište! Ne všechno totiž můžeme mít v stálém sortimentu. Moc rádi vám to ale objednáme extra - většinou tak děláme každé úterý. :)


Oficlální údaje: bio nebio s.r.o., Průmyslová zóna 103, 267 51 Bavoryně. www.bionebio.cz