Od 16.3.2020 fungujeme dočasně jako výdejna. Zboží si objednejte předem telefonicky, emailem, nebo přes eshop a vyzvedněte si jej později. Děkujeme!

Hořčice

Ať už si dáváte na talíř jakoukoli hořčici, její základ je vždy stejný: patří do něj hořčičné semeno, sůl a ocet. Samotné semeno pak určuje pálivost a chuť pochoutky.

Ze směsi semen černé a bílé hořčice se vyrábí kremžská hořčice, která se konzumuje jen v Česku a v Rakousku. Na celkové spotřebě má menší podíl, nepřibarvuje se vůbec a díky vyššímu procentu cukru je nasládlá. Semena černé hořčice jsou hruběji drcená.

Složení hořčice kremžská: semeno hořčice černé a bílé, voda, vinný ocet, fruktóza, sůl, směs koření

Semena bílé hořčice jsou jemnější, méně výrazná a vyrábí se z nich oblíbená tuzemská plnotučná hořčice. Chuť hořčičných semínek má na svědomí zejména enzym myrosináza, který ostře pikantní chuť a zajímavou vůni hořčičné silice aktivuje stykem s vodou. Plnotučná je základních druh hořčice, který je v naší kuchyni nejčastěji používán. Je světle žluté barvy a sladkokyselé chuti. 

Složení hořčice plnotučná: semeno hořčice bílé, voda, vinný ocet, fruktóza, sůl, směs koření

Skladujte v suchu do teploty 28 °C. Po otevření skladujte do teploty 8 °C.

Hmotnost: 250 g

Výrobce: Karotkin. ,,Vyrábíme a distribujeme lahůdky a kvalitní moravské produkty s puncem domácích a osvědčených receptur. Orientujeme se na potraviny rostlinného původu a naší snahou je nejen chuťový zážitek, ale i příspevek ke zdravému životnímu stylu."

 

Druh
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
60 Kč / ks 56 Kč / ks od 56 Kč / ks
Hořčice
Český produkt