Od 16.3.2020 fungujeme dočasně jako výdejna. Zboží si objednejte předem telefonicky, emailem, nebo přes eshop a vyzvedněte si jej později. Děkujeme!

Lázeňská káva: Brazílie - Fazenda Rio Verde

Druh: Arabika

Chuťové Vlastnosti:

  • Mléčná Čokoláda
  • Sušenky
  • Sušené Meruňky

Rio Verde je jednou z menších farem v této oblasti, byla založena v roce 1887. Tato farma o rozloze 1 566 hektarů se nachází v srdci pohoří Mantiqueira de Minas a je skutečnou přírodní svatyní, kde se káva pěstuje v nadmořské výšce až 1300 metrů nad mořem, obklopená panenskými lesy, vodopády, prameny a turistickými stezkami. Farma je ve skutečnosti domovem 52 katalogizovaných pramenů, z nichž všechny jsou chráněny. Pouze 626 hektarů farmy je věnováno produkci kávy, z toho 773 hektarů je věnováno ochraně. Za tímto účelem vytvořila společnost Ipanema Středisko pro monitorování životního prostředí (EMC), které bylo instalováno ve starém kurníku na farmě. Centrum monitoruje postupy hospodaření s farmami související s využíváním vody, úrodností a erozí půdy, vegetací a podnebím.

Výrobce: Lázeňská káva: ,,Výběrovou kávu, kterou pražíme, dovážíme z různých koutů světa. Zakládáme si na aktuálních sklizních, dobrých odrůdách a vysokém cuppingovém skóre všech káv. Vždy u nás najdete kávy hodně ovocné, převážně pražené na alternativní způsoby i kávy tradičnější, bez acidity. Snažíme se zajistit férovou odměnu pro farmáře a pražit podle moderních způsobů."

Skladem (1,26 kg)
775 Kč / kg
Kategorie: Káva

Parametry

Země: Brazílie
Pražení: Espresso
Oblast: Sul De Minas
Nadmořská Výška: 800 -1350 M.N.M.
Varieta: Yellow Icatú
Zpracování: Naturální (Suchá)
Cuppingové Skóre: 84