Dobrojarmark, 1. června 2024

Kdy a kde?

Do kalendáře si značte datum 1. června 2024 od 8:00 do 14:00. Uvidíme se na Tržišti Pod Kaštany ve Zlíně.

347101435_924190382216822_819432634379091914_n

 

Nač se můžete těšit?

Na samé dobré a krásné věci od lokálních výrobců. Bude tam spousta dobrot, například parádní kváskové pečivo od Ondry (kterého znáte z našich workshopů kváskování) kombuchový stánek, marmelády, bylinky, domácí zavařeniny, ale také kosmetika, voskované ubrousky, včelí svíčky, keramika a mnoho dalších ručně a s láskou vytvořených produktů. 

Kromě toho jsme pro vás připravili:

Dílničky pro děti, kde si malí i velcí mohou užít kreativní tvoření ze zbytkového papíru a látek. Protože využívat věci opakovaně nás baví! 

Swap oblečení, kde si můžete najít nějaký nový, hezký kousek do svého šatníku, nebo naopak podarovat to, co již nenosíte.

Věděli jste o tom, že Dobrojarmark pořádáme pravidelně již od roku 2017? To ale letí! Naším cílem bylo od začátku podpořit malé, lokální výrobce, pekaře a kuchaře, kteří se pustili s láskou do výroby skvělých věcí a rádi by je ukázali světu. Pamatujeme si jako dnes na první ročník, kdy jsme na naší prodejně (ještě v suterénu bytového domu na Vodní) naskládali provizorní stoly z OSB desek a banánových krabic a vyskládali na ně všechny tyto dobroty a krásné produkty. Bylo to báječné! Časem se ale všechno a všichni nevešli do naší prodejny, a tak je dnes Dobrojarmark opravdovým jarmarkem, kde se můžeme potkat se skvělými, šikovnými a inspirativními lidmi a udělat si radost domácími dobrotami, nebo něčím hezkým pro nás a naše blízké. A na to se vždy moc těšíme! 

 ____________________________

Pečete, vaříte, fermentujete nebo vyrábíte poctivé produkty a chtěli byste je na Dobrojarmarku nabídnout?

Tak to nám určitě napište na prodejna@bezobalac.cz a domluvíme se. :)

_____________________________ 

A také nasajte atmosféru Dobrojarmarku z krásných fotek, které v roce 2023 udělal Živý Zlín (s kterým jsme Dobrojarmark organizovali společně).