Od 16.3.2020 fungujeme dočasně jako výdejna. Zboží si objednejte předem telefonicky, emailem, nebo přes eshop a vyzvedněte si jej později. Děkujeme!

Špaldová mouka celozrnná jemně mletá BIO

 

Celozrnná mouka je plnohodnotná mouka  z celých zrn. Proto má přirozeně tmavší barvu a obsahuje vlákninu a další cenné živiny, které se nachází v obalu a v klíčku zrna. Celozrnná špaldová mouka je vhodná na koláče, buchty, perníky, chléb, quiche, pizzy… 

TIP:  Začínáte-li s celozrnnými moukami,  můžete zkusit ve svém oblíbeném receptu nahradit 1/3 bílé mouky moukou špaldovou nebo pšeničnou celozrnnou a pak postupně zvyšovat poměr. Tyto celozrnné mouky obohatí jídlo důležitými živinami, vlákninou a déle vás zasytí.

Špalda je jedna z nejstarších původních obilovin. Má podobné složení jako klasická pšenice, ale ve srovnání s ní, je nutričně bohatší. Obsahuje více bílkovin, minerálních látek, vitamínů skupiny B a její vláknina je lépe a snáze stravitelná. 

Víte že? V probio jsou specialisti na zpracování špaldy? Věnují se tomu už od svého počátku, od r. 1992, a mají celou řadu špaldových výrobků (špaldota, mouky, vločky, krupice apod. ). Jejich technologie jim umožňuje odebírat špaldu téměř "přímo z pole" a  zrno zpracovávat od jeho počátku - čištění, sušení, mletí, balení. Suší ji šetrně teplým vzduchem a konečný produkt si tak zachová své živiny. Mouky nemelou do zásoby a proto jsou vždy čerstvé a voňavé.  Tato špalda pochází z ekopolí. "Když ji pěstujeme, děláme to šetrně, s ohledem na půdu, vodu, ptáky, hmyz....  Koupí našeho produktu chráníte  přírodu i své zdraví"

Složení: 100 % špaldová celozrnná mouka BIO

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 75%

Výrobce: Probio, první český výrobce a významný dodavatel širokého sortimentu kvalitních biopotravin se sídlem ve Starém Městě

 

Momentálně nedostupné
55 Kč / kg
Kategorie: Mouky
Země původu: eu, ČR
Minimální trvanlivost: 27/7/2020
Špaldová mouka celozrnná jemně mletá BIO
BIO