100% kokosové mýdlo na praní - citrón

100% kokosové mýdlo na praní je vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Je plně biologicky odbouratelné. Mýdlo můžete použít vcelku pro ruční praní nebo jej nastrouhat na mýdlové vločky.

Dostupnost Máme! (4 ks)
72 Kč / ks 600 Kč / 1 kg
100% kokosové mýdlo na praní - citrón
100% kokosové mýdlo na praní - citrón
Akce Český produkt

Jaké má složení?

100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný, citrónový esenciální olej (citrus limonum oil), *limonene, *citral, *geraniol, *linalool (* tyto látky jsou přirozenou součástí citrónového esenciálního oleje)

Hmotnost: 120g ± 10% (odchylka je způsobena odparem vody)

Díky obsahu d-limonene (přirozená složka esenciálního oleje) je toto mýdlo obzvlášť vhodné na skvrny.

Jak se mýdlo liší od jiných mýdel na praní?

  • Mýdlo je 100% z kokosového oleje. To znamená, že má výjimečnou prací schopnost. Mýdlo z kokosového oleje jako jediné pění i ve velmi tvrdé vodě – v mořské vodě! (Alternativou je pouze neekologické palmojádrové mýdlo nebo mýdlo z oleje Babasu)
  • Mýdlo obsahuje glycerin. Ten vzniká jako vedlejší produkt při zmýdelnění a my jej z mýdla na rozdíl od velkovýroby neodstraňujeme. Glycerin je mimo jiné výborné rozpouštědlo a zlepšuje tak prací schopnost našeho mýdla.
  • Obsahuje citrát sodný, který je účinným změkčovačem vody. Váže na sebe ionty vápníku a hořčíku a umožňuje našemu mýdlu lépe prát v tvrdé vodě!

Použití mýdlových vloček: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Podle stupně znečištění a tvrdosti vody dejte 1-2 PL (15-30g) mýdla na 4-5kg prádla. Na skvrny a dezinfekci doporučujeme přidat 1PL (15g) pekarbonátu sodného jen k světlému prádlu a v případě tvrdé vody 1KL (5g) pekarbonátu sodného i k barevnému a tmavému prádlu. Do máchání přidejte 1KL kyseliny citrónové namísto aviváže. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. 

TIP: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu než je v běžných pračkách, doporučujeme silně zašpiněné prádlo, límečky a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky.

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH, a proto by se nikdy nemělo používat k praní vlny a hedvábí.

Mýdlové vločky z tohoto mýdla můžete použít mnoha dalšími způsoby, např.:

  • na mytí podlah ( i dřevěných) - 2PL mýdlových vloček rozpustíme v 5l horké vody (můžeme i ve studené, ale to trvá déle)
  • k mytí nádobí - bezobalově a ekologicky - postavte naše tuhé mýdlo na mýdlenku rovnou na kuchyňský dřez a používejte houbičku k nanesení mýdla na nádobí

Doplňkové parametry

Kategorie: Praní a úklid
Vyrobeno: Slovenská republika - Pezinok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: