Bambusový kartáček na zuby dětský

Ekologický bambusový kartáček pro každodenní péči o váš chrup. Na rozdíl od plastových exemplářů velmi příjemný na dotek.

Tvrdost štětin: měkký-soft

Délka kartáčku: 15 cm

Tato velikost je vhodná pro děti. :)

Dostupnost Máme! (13 ks)
60 Kč / ks
Bambusový kartáček na zuby dětský
kartacek na zuby soft mini bezobal 10 ks 08760 0001 bile samo w
Český produkt

Úsměv, prosím

Rukojeť kartáčku je vyrobena z broušeného bambusu. Díky ergonomickému tvaru vám skvěle padne do ruky. Měkké štětiny se šetrně postarají o váš chrup. Jsou vyrobeny ze směsi nylonu a rostlinného plastu, jehož zdrojem je ricinový olej. Neobsahují škodlivý BPA (Bisfenol-A) ani ftaláty. Kartáček doporučujeme obměňovat pravidelně po 3 měsících. Správný čas poznáte podle toho, že se jeho vlákna začnou štěpit.

Náš tip: Až kartáček doslouží, ulomte jeho hlavu, kterou je vhodné dát to směsného odpadu. Rukojeť pak můžete používat třeba jako jmenovku na záhony.

Složení: rukojeť z bambusu, štětiny ze směsi rostlinného plastu z ricinového oleje a nylonu

Jak je to s rozložitelností bambusových zubních kartáčků?

Bambus je přírodní materiál a je kompostovatelný. Jinak je to se štětinami – ty nejsou ani rozložitelné, tím méně kompostovatelné. Jediná možnost, jak mít zubní kartáček ze 100% rozložitelného materiálu (pokud má tedy tělo vyrobené ze dřeva), je použít na štětiny prasečí chlupy (ze kterých se kartáčky na zuby vyráběly zhruba do 30. let minulého století).

Štětiny z bambusu?

Některé firmy zase tvrdí, že jsou štětiny jejich kartáčků vyrobeny z bambusu. Pokud se vám takový kartáček dostane do ruky, stačí jednoduchý test: vezměte zápalku a zkuste, co se bude dít, pokud štětiny vystavíte plameni. Pokud štětiny vypadají jako nylonové a začnou se v plameni rozpouštět jako by byly z plastu, znamená to jediné: JSOU z plastu. Žádný zubní kartáček nemá štětiny z bambusu, protože takové štětiny se prostě nevyrábí. Zkuste si představit štětiny ze dřeva – a bambus je zjevně dost podobný materiál...

Štětiny z Nylonu 4?

Někteří výrobci deklarují, že jsou jejich zubní kartáčky vyrobeny ze speciálního Nylonu 4. Je to plast vyrobený z ropy, u kterého laboratorní studie vykazují jistou míru biodegradability. Nicméně laboratorní studie jsou od reálu vzdálené. Navíc ani tento druh Nylonu na výrobu štětin do zubních kartáčků vhodný není, používá se pouze Nylon 6.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zuby
Pochází z: Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Hněvkovského 39a, 617 00 Brno