Bazalka sušená

Tato zelená bylinka patří mezi kouzelníky v odvětví koření. Nejčastěji se používá při přípravě pokrmů z italské kuchyně, ale našla si cestu i do spousty jiných receptů.

Běžné pytlíky s kořením váží kolem 15-20g. Sonnentor balení váží kolem 30-50g. To jen pro porovnání :-).

Skladujte v suchu a chladu.

Dostupnost Máme! (0,9 kg)
1 290 Kč / kg 64,50 Kč / 50 g
Bazalka sušená
Bazalka sušená
BIO
 

Voňavá, čerstvá 

Bazalka je koření, bez kterého si pesto na těstoviny dokážeme jen stěží představit. S plátky rajčat a mozzarelou je výborným předkrmem. Když bazalku smícháme s nastrouhanou citronovou kůrou, česnekem a hnědým máslem, vznikne nám velmi chutná letní kreace pro vmíchání do rizota. Nebo co taková rajčatová omáčka na těstoviny? Trocha česneku, oregana, bazalky, čubrica a sůl a máte hotovo.

Náš tip: Přidávejte až ke konci vaření, neboť bazalka vařením lehce ztrácí své aroma.

Věděli jste, že? V teplejších krajinách je bazalka sladší a naopak v chladnějším prostředí je mírně hořká.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Pochází z: Itálie
DMT: 30. 9. 2026
Šarže: SO23071172

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příhon 943, 696 15 Čejkovice. IČO 46342958.

 

Sonnentor asi zná každý. Pro nás je velkou inspirací v tom, jak dělat svoji práci opravdu smysluplně. V Čejkovicích kouzlí dokonalé bylinky a čaje a do své práce dávají kus poctivosti. Věděli jste, že bylinky vykupují od malých pěstitelů a také pěstují sami? Že bylinkové zahrady můžete sami přijít navštívit? Nebo že "bylinkový prach", který u výroby zůstane, dávají nazpátek pěstitelům a oni ho využívají třeba pro krmení zvířat? A také, že proti molům ve výrobě používají speciální hmyz, který se s nimi vypořádá? 

Navíc, každá dobrota, kterou u nás od nich koupíte, opravdu nádherně voní a má sílu! Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj nebo černý pepř a už nikdy nebudete chtít jiný. :)