Curry sladké

Curry má svůj původ v Indii a odráží neuvěřitelně rozmanité chutě této země.

Složení: římský kmín*, kurkuma*, koriandr*, hořčice žlutá*, pískavice řecké seno*, šalvěj*, fenykl*, paprika sladká*, mořská sůl 4 %, tymián*, rozmarýn*, bobkový list*, zázvor* 

*=bio

Běžné pytlíky s kořením váží kolem 15-20g. Sonnentor balení váží kolem 30-50g. To jen pro porovnání :-).

Skladujte v suchu a chladu.

 

Dostupnost Máme! (0,872 kg)
1 000 Kč / kg 50 Kč / 50 g
Curry sladké
MG 4261
BIO

Jemné, sladké, osvěžující, prohřívající

Curry se vyznačuje výraznou žlutou barvou, nasládle kořeněnou chutí a jemnou vůní. Hodí se k přípravě masitých pokrmů, do smetanových omáček, k ochucení rýže či do polévek i k pokrmům připravovaným na pánvi typu WOK. Skvělým pomocníkem je hlavně při přípravě asijských pokrmů. Při vaření s curry si však dávejte velký pozor na oblečení a povrchy, velmi rádo je zabarvuje :-).

Náš tip: Skvěle se hodí do těstovinového salátu se zeleninou a majonézou.

Věděli jste, že? Tato směs vznikla v době britské koloniální nadvlády v Indii na základě nesprávného pojmenování koření sloužícímu pro výrobu tradičního tamilského pokrmu kari.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Pochází z: Indie
DMT: 31. 3. 2027
Šarže: SO24011567

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příhon 943, 696 15 Čejkovice. IČO 46342958.

 

Sonnentor asi zná každý. Pro nás je velkou inspirací v tom, jak dělat svoji práci opravdu smysluplně. V Čejkovicích kouzlí dokonalé bylinky a čaje a do své práce dávají kus poctivosti. Věděli jste, že bylinky vykupují od malých pěstitelů a také pěstují sami? Že bylinkové zahrady můžete sami přijít navštívit? Nebo že "bylinkový prach", který u výroby zůstane, dávají nazpátek pěstitelům a oni ho využívají třeba pro krmení zvířat? A také, že proti molům ve výrobě používají speciální hmyz, který se s nimi vypořádá? 

Navíc, každá dobrota, kterou u nás od nich koupíte, opravdu nádherně voní a má sílu! Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj nebo černý pepř a už nikdy nebudete chtít jiný. :)