Jak u nás nakupovat?

Víte, že nakupování bez jednorázových obalů je opravdu snadné a navíc to má obrovský smyslKaždý měsíc jen na naší prodejně ušetříme přibližně 4000 obalů, které by jinak skončily v koši. A navíc, tím, že si nakoupíte přesně takové množství, které potřebujete, snižujete také plýtvání jídlem. :)

I když je bezobalové nakupování prakticky opravdu brnkačka, často vznikají dotazy, jak na to. Proto jsme pro vás sepsali základní postup, jak u nás nakoupit, a to jak v případě, že nakupujete na webu, tak i osobně na prodejně.

Jak probíhá nákup NA PRODEJNĚ?

Jednoduše. Přinesete si k nám vlastní nádoby/obaly. Jakékoliv. Látkové pytlíky, skleničky, plastové krabičky nebo i sáčky. Cokoliv, co doma používáte. Do těchto nádob si naberete a odvážíte potraviny, drogerii nebo i kosmetiku - přesně tolik, kolik potřebujete. Pak už jenom zaplatíte a to je vše. Je to opravdu snadné a pokud byste si s vážením nebyli ze začátku jistí, moc rádi vám pomůžeme. Na prodejně máme 4 vážící obslužná místa, takže si můžete nakoupit v klidu a dát si na to kolik času, kolik potřebujete. :)

DSC_4674 ==> DSC_4677 ==> DSC_4683 ==> DSC_4685

Když si náhodou zapomenete obal nebo máte obalů málo (ku příkladu chcete dokoupit něco, s čím jste nepočítali), tak vám zapůjčíme zavařovačku, nebo vám nabídneme recyklovaný papírový pytlík. Tuhle zavařovačku, nebo nějakou jinou, co máte doma, nám pak donesete zpátky.

Jak na objednávání NA WEBU?

Toť otázka :). Jak se dá bezobalově nakupovat online? Jak k nám doručíte své obaly, do kterých chcete nakoupit nebo do čeho potraviny a drogerii nachystáme? Jde to vůbec? Jde! 

Systém vratných zavařovaček a obalů

Potraviny je opravdu třeba v něčem přepravit - tedy i v bezobalovém nakupování je potřeba mít obaly. Důležité ale je, aby tyhle obaly byly znovu použité, a tedy aby nekončily v koši. A tak jsme vymysleli, že v případě online objednávky, můžeme všechny věci nachystat do zavařovaček, které nám pak vrátíte zpátky.

Jak to funguje? 

Potraviny, nebo drogerii si objednáte na váhu (kila, gramy a pod.). U většiny potravin máte uvedené, jaké váze objem odpovídá. Jelikož to ale je hodnota orientační, tak při kompletování objednávky vám upravíme přesnou váhu u každé položky, abyste zaplatili jenom za to, co reálně dostanete. :) Vše vám tedy nachystáme do zavařovaček, které nám u dalšího nákupu vrátíte, nebo nám vrátíte jiné sklenice, klidně ty, co vám stojí doma (jelikož některé od nás ještě nemusíte mít prázdné).

Co když chcete vše nachystat do vašich vlastních nádob?

Pokud chcete nákup připravit do vlastních nádob, uveďte to do poznámky. Pak je potřeba, abyste nám vaše nádoby nejdřív doručili, třeba ráno před prací. Odpoledne po práci si je pak naplněné můžete vyzvednout ;). Takhle si můžete nechat i namlít mouku nebo vločky. O tom, že potraviny už máte nachystané, vám dáme vědět e-mailem nebo po dohodě i telefonicky.

Jak můžete platit?

Zaplatíte u vyzvedávání objednávky na prodejně, a to buď hotově nebo kartou. Je možné si vybrat i platbu převodem (tehdy je potřeba počkat, dokud je objednávka nachystaná, abychom věděli, kolik čeho se do nádob vešlo, a tedy jaká je finální cena). 

Mletí mouky a vloček

  • Mouku vám nameleme z každého zrna, co máme na prodejně: jáhly, pohanka, pšenice, špalda a žito
  • Vločky uděláme z ovse, pohanky, špaldy a žita. Čerstvé vločky jsou spíše jemné, velké v závislosti na velikosti zrna (pohankové vločky připomínají spíš instantní kaši). Na prodejně vám je rádi ukážeme předem. Vločky neumíme udělat z rýže, jáhel a jiných malých, nebo velmi tvrdých zrn. Ty se totiž obvykle před mletím namáčí, v případe jáhel i dále zpracovávají, takže ve výsledku nejde o surovou obilovinu, ale o zpracovaný výrobek. 

Pro efektivnější nákup si větší množství čerstvě mletých mouk nebo vloček objednejte předem přes web nebo telefonicky.

Moc se na vás na naší zlínské prodejně těšíme!