Jedlá soda

Jedlá soda potravinářská, soda bicarbona

Můžete ji použít jako všestranný čistič a pohlcovač pachů. Krystalická struktura sody funguje jako jemné abrazivo (bez nebezpečí poškrábání povrchů), její mírná zásaditost napomáhá rozpouštět mastné kyseliny obsažené v kuchyňské nečistotě. Dokonce s ní můžete i hasit malé domácí požáry.

Soda bikarbona se teplem rozkládá na uhličitan sodný, vodu a oxid uhličitý, takže je maximálně ohleduplná k přírodě i našemu zdraví. Poprvé ji vyrobil v roce 1791 francouzský chemik Nicolas Leblanc pro pekárny.

Použití:

- Čištění: např. na znečištěné hrnky od kávy a čaje, trouby, odpadu (v kombinaci s octem). Do odpadu nasypte 1/2 hrníčku jedlé sody, zalijte stejným množstvím lihové octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po 15-20 min. zalijte vařící vodou. A je to.

- Bělení zubů: stačí jedna lžička jedlé sody s trochou soli s vysokým obsahem jodu. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Pak si zuby opláchněte. Jedlá soda zuby zpevní a zároveň odstraní skvrny na zubech. Používat sodu místo pasty ale doporučujeme maximálně dvakrát do měsíce.

- Bez šamponu: Pokud máte krátké vlasy, zkuste se obejít bez šamponu. Opláchnete si vlasy vodou, poprášte si hlavu jedlou sodou (dobře funguje třeba cukřenka na práškový cukr), vmasírujte ji, pak vlasy pro pěkný lesk propláchnete trochou jablečného octa a nakonec je dobře vymyjete vodou. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Zápach nohou: Do bot nasypte menší množství jedlé sody a na chodidla si nastříkejte trochu jablečného octa. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Může se také používat jako náplň do hasicích přístrojů.

Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3, CAS: 144-55-8, ES: 205-633-8

Složení: 100 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona). Neobsahuje hliník jako protihrudkující látku. Toto balení není určeno k vnitřnímu užití či konzumaci. Vysvětlení a technickou specifikaci naleznete v sekci Často kladené otázky na tierraverde.cz.

Máme! (> 20 kg)
32 Kč / kg
Kategorie: Praní, úklid, domácnost
Země původu: Turecko
DMT: 8.1.2023
Do jedné zavařovačky (0.7l) se cca vejde: 0,800 kg
Šarže: 31.5.2022
vyr 1403bika jedla soda pap pytel 5 kg BioMydlo cz
Akce

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: