Kopřiva list

Tato rostlinka umí udělat při dotyku pěknou neplechu, ale nenechte se tím odradit. Ta chuť a vůně vážně stojí za to!

Složení: 100% sušený list kopřivy (Folium urticae) v bio kvalitě.

Běžné pytlíky s kořením váží kolem 15-20gr. Sonnentor balení váží kolem 30-50gr. To jen pro porovnání :-).

Skladujte v suchu a chladu.

Dostupnost Máme! (0,892 kg)
1 100 Kč / kg
Kopřiva list
Kopřiva list
BIO

Voňavá, čerstvá

Z kopřivy se dá připravit lahodný čaj, který je znám pro své očistné účinky na organismus. Kopřiva je žahavý porost a daří se jí v půdách bohatých na živiny. Dorůstá až do výšky jednoho metru. Na listech a stoncích se nacházejí žahavá vlákna, jejichž špičky se při doteku ulomí a způsobí na kůži svědivé a pálivé vyrážky. Tato rostlina však patří k nejdůležitějším bylinám naší zeměpisné šířky. Je močopudná a tím prospívá zdraví močových cest, ledvin a prostaty.

Návod k přípravě: čajovou lžičku na šálek (cca 200 ml) přelejte vroucí vodou a nechte 5-10 min. luhovat.

Náš tip: Tento čaj můžete vyzkoušet i jako oplach na vlasy.

Věděli jste, že? Ve středověku se kopřiva využívala jako lék při revmatismu – postižená místa se šlehala kopřivami a tím došlo k prokrvení v kloubu – JAU!

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinky
Pochází z: Rakousko
DMT: 31. 3. 2026
Šarže: SOS23013048

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příhon 943, 696 15 Čejkovice. IČO 46342958.

 

Sonnentor asi zná každý. Pro nás je velkou inspirací v tom, jak dělat svoji práci opravdu smysluplně. V Čejkovicích kouzlí dokonalé bylinky a čaje a do své práce dávají kus poctivosti. Věděli jste, že bylinky vykupují od malých pěstitelů a také pěstují sami? Že bylinkové zahrady můžete sami přijít navštívit? Nebo že "bylinkový prach", který u výroby zůstane, dávají nazpátek pěstitelům a oni ho využívají třeba pro krmení zvířat? A také, že proti molům ve výrobě používají speciální hmyz, který se s nimi vypořádá? 

Navíc, každá dobrota, kterou u nás od nich koupíte, opravdu nádherně voní a má sílu! Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj nebo černý pepř a už nikdy nebudete chtít jiný. :)