Majoránka

Tato velmi aromatická a chuťově výrazná bylinka by neměla chybět v žádné kuchyni.

Běžné pytlíky s kořením váží kolem 15-20g

Skladujte v suchu a chladu.

Dostupnost Máme! (0,393 kg)
1 800 Kč / kg 90 Kč / 50 g
Majoránka
Majoránka
BIO

Majoránko, majoránko, majoránko má...

Majoránka i dobromysl (neboli oregano) pocházejí z rodu hluchavkovitých, čímž se velmi podobají. Vzájemná sourozenecká harmonie se tu však nekoná. V kuchyni platí: buď jedno, nebo druhé. Majoránka má podstatně jemnější vůni než oregano a taky chutná méně peprně a jemně nasládle. Její jemné aroma báječně dochutí čerstvý sýr nebo zeleninový salát. Výborně se hodí k vydatným zimním pokrmům jako je bramborová polévka nebo zvěřina. Dobře harmonizuje s bobkovým listem a jalovcem. Chutná skvěle i s kapustou nebo luštěninami.

Náš tip: Majoránku přidejte až ke konci vaření, aby se nevytratilo jemné aroma.

Věděli jste, že? Majoránka pochází ze Středomoří?

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Pochází z: Rakousko
DMT: 31. 3. 2026
Šarže: SO23062175

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příhon 943, 696 15 Čejkovice. IČO 46342958.

 

Sonnentor asi zná každý. Pro nás je velkou inspirací v tom, jak dělat svoji práci opravdu smysluplně. V Čejkovicích kouzlí dokonalé bylinky a čaje a do své práce dávají kus poctivosti. Věděli jste, že bylinky vykupují od malých pěstitelů a také pěstují sami? Že bylinkové zahrady můžete sami přijít navštívit? Nebo že "bylinkový prach", který u výroby zůstane, dávají nazpátek pěstitelům a oni ho využívají třeba pro krmení zvířat? A také, že proti molům ve výrobě používají speciální hmyz, který se s nimi vypořádá? 

Navíc, každá dobrota, kterou u nás od nich koupíte, opravdu nádherně voní a má sílu! Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj nebo černý pepř a už nikdy nebudete chtít jiný. :)