Mořská houba hedvábní přírodní

Značka: Prijemneveci.sk

Nebělená mořská houba, často používaná na čistění pleti a intimní hygienu jako menstruační houba

Přírodní mořská houba roste v Egejském moři. Sbíraná ručně z hloubky 15 až 40 metrů. Nic luxusnějšího si v starostlivosti o pleť nemůžeme dopřát. Po navlhčení je taká jemná, že se používá na odličování nebo čištění citlivé pokožky očí i v starostlivosti o novorozence. Díky obsaženým minerálům podporuje regeneraci pokožky a hojení drobných ranek. Skvělé vlastnosti a opakovaná možnost použití jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou a je opět jako nová. Při denním odličování je její životnost jeden rok. Potom ji můžete použít například na malování s dětmi :-)

Materiál: přírodní mořská houba

Rozměr: Nezapomeňte, že se jedná o přírodní produkty a proto se jednotlivé houby mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

  • malá: 3-5 cm, průměr cca 6 cm
  • střední: max 8-9 cm, průměr 10-11,5 cm

 

Varianta:
Dostupnost Vykoupeno, doskladníme Máme! (2 ks) Zvolte variantu
55 Kč / ks 150 Kč / ks od 55 Kč / ks
Mořská houba hedvábní přírodní
Značka: Prijemneveci.sk

Jak mořskou houbu při menstruaci použít?

Houby určené pro použití během menstruace jsou malých velikostí a velmi jemné.  Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Poté ji prsty zavedete podobně jako tampón. Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě – najděte si způsob, který vám bude vyhovovat. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu. Poté ji můžete opět zavést do pochvy. Pokud zjistíte, že je pro vás houba moc velká, lze ji zastřihnout do tvaru a velikosti, který vám bude vyhovovat. Nezapomeňte, že se jedná o přírodní produkty a proto se jednotlivé houby mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Životnost a čištění

Čistící sůl na mořské houby. Jedna mořská houba vydrží přibližně 6 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby! Před každou menstruací (nebo po menstruaci) je nutné houbu dezinfikovat. 

Je možné použít:

  • Solnou koupel (doporučujeme) - čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37 °C (cca 1 lžička soli na 2 dcl vody). Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.
  • Tea Tree lázeň - 3-5 kapek Tea Tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody.
  • Solnou koupel s Tea Tree - použijte čisticí sůl s Tea Tree
  • Octový roztok - 1 lžička octa na 1,5 dcl vody.

Takto zničíte bakterie, které by mohly případně způsobit kvasinkovou infekci nebo jiné záněty pochvy. Pokud máte během menstruace vaginální infekci, nepoužívejte stejnou houbu dvakrát, aniž byste ji dezinfikovali.

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o tělo
Země původu: Řecko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mkn s.r.o, Nová Bošáca 703, 913 08 Nová Bošáca