Oregano

Umění italské kuchyně by nebylo dokonalé bez tohoto bylinného, peprného, hořce-ostrého koření.

Běžné pytlíky s kořením váží kolem 15-20g. Sonnentor balení váží kolem 30-50g. To jen pro porovnání :-).

Skladujte v suchu a chladu.

Dostupnost Máme! (0,583 kg)
1 800 Kč / kg 90 Kč / 50 g
Oregano
Oregano
BIO

Dobrá mysl

Středoevropané již od Italů něco okoukali. Rádi používají oregano do zeleninových pokrmů, omáček na těstoviny či na pizzu. Oregano se výborně hodí také do ostrých jídel, právě proto ho možná najdeme v celé řadě mexických pokrmů. Ovčí sýr s olivovým olejem a oreganem, to vše zabalené v alobalu a položené na gril, vlažný letní večer a sklenice vína. Užijte si doma dovolenou!

Náš tip: Skvěle dochutí rajčatovou omáčku na těstoviny.

Věděli jste, že? Oregano se jinak jmenuje Dobromysl.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
Pochází z: Rakousko
DMT: 30. 9. 2025

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Příhon 943, 696 15 Čejkovice. IČO 46342958.

 

Sonnentor asi zná každý. Pro nás je velkou inspirací v tom, jak dělat svoji práci opravdu smysluplně. V Čejkovicích kouzlí dokonalé bylinky a čaje a do své práce dávají kus poctivosti. Věděli jste, že bylinky vykupují od malých pěstitelů a také pěstují sami? Že bylinkové zahrady můžete sami přijít navštívit? Nebo že "bylinkový prach", který u výroby zůstane, dávají nazpátek pěstitelům a oni ho využívají třeba pro krmení zvířat? A také, že proti molům ve výrobě používají speciální hmyz, který se s nimi vypořádá? 

Navíc, každá dobrota, kterou u nás od nich koupíte, opravdu nádherně voní a má sílu! Vyzkoušejte třeba zázvorový čaj nebo černý pepř a už nikdy nebudete chtít jiný. :)