Quinoa BIO

Značka: Covitar s.r.o.

Quinoa pochází z jižní Ameriky, jedná se o semínka merlíku čilského, kterému se také někdy říka poklad Inků. Quinoa je bohatá na bílkoviny, minerály a vitamíny, má jemnou oříškovou chuť, je přirozeně bezlepková.

Dostupnost Máme! (4,485 kg)
180 Kč / kg
Quinoa BIO
Značka: Covitar s.r.o.
445C20A3 6040 48D1 8F16 826071254F0E
BIO Bezlepek

Jak si ji připravit?

Namočte quinou před vařením na 5-10 min do studené vody. Pomáhá to odbourat případnou hořkost, která může být v přirozeném obalu zrníček a která se naštěstí rozpouští ve vodě. Potom vodu slijte a vařte podobně jako rýži. Necelé 2 hrnky vody a 1 hrnek quinoi přivedeme k varu a vaříme 15 – 20 min „na skus“. Když budete quinou vařit jen v osolené vodě, bude tak trochu postrádat chuť. Lepší je uvařit ji ve vývaru.

Na jaký způsob lze použití?

Quinou můžete použít jako přílohu místo rýže či brambor, jako základ sytých salátů a zavářku do polévek a k přípravě sladkých kaší a nákypů.

Upozornění pro alergiky: Výrobek neobsahuje stopy alergenů.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obiloviny (zrna)
Země původu: Peru
DMT: 31. 1. 2025
Šarže: 37345

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V Covitaru chtějí přinášet na český trh kvalitní, přírodní sušené plody, které byly vypěstovány férově k přírodě i k zemědělcům. A to nám dělá radost! :)


A co zero waste?

Produkty od Covitaru jsou speciální v tom, že nejsou lokální. Jde hlavně o oříšky, sušené ovoce, nebo třeba superpotraviny. Tím pádem je potřeba je k nám nějak dostat - co nejde dělat úplně bez obalu. Skvělé ale je, že v Covitaru dbají na ekologický původ potravin a také na přepravní vzdálenost - jinými slovy, to, co je možné najít v Africe, nebo Turecku, není potřeba vozit z Číny. My pak koupíme základní balení dobrot, díky čemu nedochází k dalšímu přebalování, a také není potřeba další přepravný obal navíc - prostě, jak fíky opustí Turecko, tak je rozbalíme u nás na pultu. A to, co z obalu zůstane, putuje do naši re-Dílny a je přetvořeno v nové, krásné věci. :)

Oficiální info: Covitar, s.r.o., Rybná 716/24, 11000 Praha. IČ: 03507505.