Recy sešit z pytlu A6

Značka: Bezobaláč

A je to tady! Máme první krásné, vymazlené sešity, které jsou vyrobeny z nevyužitých potravinových pytlů.  :)

Sešity jsou opravdu nádherné a je za nimi obrovský kus práce. Každý jeden je vyroben individuálně, ručně a s láskou. Potěší každého milovníka věcí s vlastní duší a určitě jsou perfektním dárkem pro vaše blízké.

A navíc! Jejich koupí podporujete re-Dílnu - tedy místo, kde se z odpadu tvoří krásné věci v symbiotické spolupráci s handicapovanými. A to má opravdu velkou sílu! :)

Každý sešit má 20 listů. Na papír se dá psát tužkou i perem a dokonce i krásně malovat.

A až ho vypíšete a už ho nebudete potřebovat, můžete nám ho donést zpátky a my z něj vyrobíme něco dalšího - třeba ho použijeme do papírové modelářské hmoty. 

Dostupnost Máme! (3 ks)
200 Kč / ks
Recy sešit z pytlu A6
Značka: Bezobaláč
MG 5494 (1)
100% dobrá karma

Jak sešity vznikly?

Vymyslela je Barborka ze Šupiny z hlubiny, kterou znáte i od nás z obchůdku. Opravdu dlouhou dobu je mazlila a testovala, až je dovedla do stavu, který potěší naprosto každého. :)

A jelikož u nás už opravdu dlouho přemýšlíme o recyklační dílně s duší, výsledek byl jasný - parádní sešity, které se budou vyrábět v re-Dílně

 

Jak se sešit vyrábí?

Naprosto ručně. Nejdřív musíme nevyužité pytle nachystat, rozstříhat podél švu, oprášit a očistit. Pak na ně ručně namalovat šablonu každé stránky a poté je nastříhat. Vylisovat nebo vyžehlit. Připravit obálku (čistou nebo s autorskými ilustracemi od Barborky). Ručně sešít. Ručně ořezat. A pak ještě jednou vylisovat.

Prosté dokonalá tvořivá terapie, která je tak ruční, jak jen může být! :)

 

Jak se používá?

Každý sešit má 20 poctivých listů. Hodně se nás ptáte, jak se na něj píše. Naprosto perfektně! Můžete použít tužku i pero a dokonce i pastelky, nebo vodové barvy. Výsledek je vždy dokonalý! 

 

Co cena?

Dlouho jsme přemýšleli o tom, jak nastavit cenu. Na první dobrou to může znít, že sešit, který je vyráběný z pytlů musí být levný, protože je z materiálu, který se nenakupuje. A v tom je právě ten paradox.

Vyrábět věci z něčeho jiného si ve skutečnosti vyžaduje mnohem víc práce a úsilí. Kdybychom vyráběli sešity z "nového papíru", tak to jde šup šup. Papíry (které jsou navíc opravdu levné) nám přijdou ve vybraném formátu, my je sešijeme, ořežeme, slisujeme a hotovo. Oproti tomu pracovat s pytlem nebo jiným materiálem, který nikdy netušil, že bude sešit, je opravdu specialitka. Navíc taková, kde se lidská práce nedá nahradit strojem. 

A tak jsme se rozhodli, že je budeme nabízet za férovou cenu. Z které 21% (tedy víc než pětina) tvoři DPH, a tedy odchází finančnímu úřadu. A zbytek celý zůstává re-Dílně, kde slouží hlavně na odměnu šikovným výrobcům a něco málo na nákup pomůcek a vybavení.

Sešity nikdy nebudou vyráběny masově, a tedy nemají být alternativou třeba pro děti do škol. :) Jsou to poctivé, krásné a hodnotné zápisníky pro všechny, kteří oceňují jejich hodnotu.

Nicméně, pokud by si někdo sešit nemohl dovolit, ale opravdu po něm toužil, tak se nám ozvěte! Plánujeme dělat workshopy, kde si ho můžete vyrobit i sami. :)

 

Víc o re-Dílně

Re-dílnu jako místo teprv tvoříme. Zatím hodně pracujeme doma, v obchdůdku a začínáme dělat výrobní workshopy v Naději ve Zlíně. Nicméně, pracujeme opravdu pilně, abychom se brzy mohli potkat u výroby i společně v opravdové dílně. Pokud chcete sledovat naší cestu, tak koukejte na náš web www.bezobalac.cz/re-dilna. A nebo nám napište! :)

A skvělou práci naši Barborky můžete sledovat na Instagramu @supinyzhlubiny_.

Doplňkové parametry

Kategorie: Re-Dílna
Vyrobeno: v re-Dílně ve Zlíně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ano, to jsme my! :) Některé produkty pro vás sami vyrábíme a chceme, aby jich bylo pořád víc.

Většinou jde o upcyklované produkty z re-Dílny, ale také meleme čerstvou mouku a chystáme se na domácí nanuky, nebo třeba čerstvá oříšková másla. Mňam! 


Oficiální údaje: Bezobaláč, z.ú., Bratří Sousedíků 1067, 76001 Zlín, IČ 01818376. www.bezobalac.cz