Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Objednané zboží nezasíláme poštou. Objednávku si můžete vyzvednout u nás na prodejně a každý čtvrtek rozvážíme po Zlíně. :-)

Čočka velkozrnná

Slovenská v konvenční kvalitě. 

Je veliký problém koupit čočku, která je vyprodukovaná v EU. Většina čočky, která se prodáva v EU je bohužel dovážená z Kanady nebo Číny. Proto jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo sehnat ji kousek od nás - na Slovensku.

Položka byla vyprodána…
Čekáme na novou sklizeň (září/říjen)
78 Kč / kg
Kategorie: Luštěniny
Země původu: Slovenská republika
Minimální trvanlivost do:: 31/07/2021
Do jedné zavařovačky (0.7l) se cca vejde: 0,56 kg
Položka byla vyprodána…

Spolu s hrachem patří čočka k nejstarším kulturním luštěninám, které člověk pěstoval v oblasti takzvaného úrodného půlměsíce už někdy před 9–10 tisíci lety. Zde také Ezau prodal své prvorozenství za mísu čočovice… Odtud se šířila dál a pochopitelně i do střední Evropy, kam se spolu s obilím mohla dostat asi tak ve starším neolitu. Středověké Čechy čočku řadily k základům vaření spolu s hrachem, pohankou, jáhlami nebo třeba kroupami. Z čočky se připravovala nejen obyčejná slaná jídla, ale i sladká a slavnostní. Kupodivu vůči čočce panovaly určité předsudky, měla třeba „kazit krev“ a také „škodit plicím“. Nicméně se v české kuchyni usadila natrvalo a je jen k naší škodě, že mnozí si ji dopřejí pouze na Nový rok, kdy má podle pověry zajistit konzumentovi dostatek financí na celý následující rok. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: