Panela Sušená třtinová šťáva

Sušená třtinová šťáva v BIO kvalitě.

Kupujeme ji v Čokoládovně Troubělice. Přírodní sladidlo, nazývané též Raspadura. Získává se lisováním z čerstvě sklizených stébel cukrové třtiny. Ta se šetrným způsobem odšťavní, vysuší a následně lehce drtí.

 

Panela svým vzhledem trošku připomíná hnědý cukr nebo med. Nemá ovšem s rafinovaným cukrem ani medem nic společného. Je to sladká ztuhlá šťáva z cukrové třtinyNa rozdíl od hnědého cukru má panela nesrovnatelně bohatší škálu chutí a hlavně vůní, podobně jako med. Bez použití chemických procesů (jako je např. rafinace) je výsledkem výživově bohatý produkt, který si na rozdíl od bílého cukru uchovává všechny důležité látky, které obsahuje cukrová třtina. 

! Panela obsahuje 5x více minerálních látek než hnědý cukr a 50x více minerálních látek než bílý cukr !

Postup výroby Panely: Vylisovaná šťáva z cukrové třtiny se nahřívá a postupně se odpařuje voda. Po té se "hmota" nadrtí do sypké podoby. Nahřívání probíhá při teplotě vyšší než je 42 stupňů.

Nutriční složení: Sacharóza je hlavní složkou panely, s obsahem mezi 75 a 85% hmotnosti (ve vysušeném stavu).  Dále v menší míře obsahuje glukózu a fruktózu.  Obsahuje ve značné míře vitamín A, některé vitamíny skupiny B,  vit.C, vit. D a vit. E. Z minerálních látek jsou nejvíce obsaženy vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

Vlastnosti a použití panely: Jako sladidlo do různých nápojů, džusů, čajů, výluhů, čokolády, marmelád, sušenek, dezertů atd. Je výborným zdrojem energie při vyčerpání a zátěži.

Položka byla vyprodána…
Vykoupeno, doskladníme
170 Kč / kg
Kategorie: Cukr, sůl, panela
Země původu: Ekvádor
Datum min. DMTi: 31/12/2022
Do jedné zavařovačky (0.7l) se cca vejde: 0,380 kg
Šarže: 1007838312793
Položka byla vyprodána…
Panela  Sušená třtinová šťáva
BIO

Energetická tabulka:

energetická tabulka Panela

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: