Černý čaj MT. KENYA BLACK 2024

Značka: Sičaj

Čaj se pěstuje v rozmezích 2000- 2400 m.n.m., což z něj činí velikána i mezi vysokohorskými čaji, jsou totiž jedny z nejvýš položených na světě. Mount Kenya je vulkanického původu, půda je hodně mineralizovaná a proto se dobře hodí pro pěstování čaje a dává mu výraznou chuť.

Na zahrady navazuje národní rezervace, takže okolí je ekologicky příznivé. A má to svůj poetickou rovinu. Čajovníky kopírují cca v metrové výšce svah a najednou “naráží” do přílivové vlny pralesa s cca 40-50 metrovými velikány, ze kterých vylétávají hejna ptáků a motýlů. 

Čaj má výraznou hutnou ovocnou chuť, která má rozsah od sušených jahod po citrusové plody. Dává jiskrnou čistou barvu nálevu.

Dostupnost Máme! (0,844 kg)
2 400 Kč / kg
Černý čaj MT. KENYA BLACK 2024
Značka: Sičaj

Jak jej připravuje pan Sič?

Domácí si jej připravují jako “nutriční” nápoj, proto do něj přidávají plnotučné mléko (půl na půl s vodou) a několik lžiček cukru. Já jsem tomuto způsobu nepřivykl a preferuji na ráno lehký nápoj (3xlžičky čaje zalít půl litrem vroucí vody a nechat max. 3 minuty luhovat), odpoledne si připravuji silnější nálev 5g čaje na 200 ml vroucí vody s 3-4minutovým luhováním. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaje
Země původu: Keňa
DMT: 31. 5. 2025

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Petr Sič, Josefa Kotase 1187/1, 700 30 Ostrava)