Menstruační kalíšek vel. M

Měkký a poddajný kalíšek z přírodního materiálu. Životnost až 15 let. Ekonomicky i ekologicky výhodné řešení pro většinu žen.

Dostupnost Máme! (2 ks)
550 Kč / ks
Menstruační kalíšek vel. M
Menstruační kalíšek vel. M
Vegan 100% dobrá karma

Sbohem tamponům a jednorázovým vložkám! S menstruačními kalíšky od FAIR SQUARED získáte udržitelný produkt bez plastu, silikonu, BPA, PVC nebo ftalátů. Menstruační kalíšky nezanechávají v těle žádné zbytky a lze je používat po dobu 10 až 15 let. Na rozdíl od menstruačních kalíšků vyrobených ze silikonu nebo plastu je kalíšek od FAIR SQUARED hygienickým prostředkem vyrobeným z ekologického materiálu.
Period Cup od FAIR SQUARED je měkký menstruační kalíšek vyrobený z fairově získaného přírodního kaučuku (latexu). Neabsorbuje tekutinu, ale sbírá ji. Je vhodný pro slabé a silné dny, protože zadrží třikrát více tekutiny než běžný tampón a poskytuje dlouhodobější ochranu.

K výrobě kalíšku byl použit přírodní latex, který byl vypěstován a sbírán na Srí Lance za férových podmínek nejen pro pracovníky, ale také pro životní prostředí. Představuje zdravou alternativu místo klasických menstruačních potřeb, které jsou často běleny chlorem a narušují tak intimní ženské prostředí. Kalíšek můžete používat opakovaně. Stačí jej pouze na začátku a na konci menstruace vyvařit. Na rozdíl od vložek a tampónů menstruační krev neabsorbuje, ale shromažďuje ji.

Poskytuje delší ochranu, protože dokáže zadržet více než trojnásobné množství menstruační tekutiny než běžný tampón. Kalíšek můžete používat po celou dobu menstruace nehledě na to, jestli je krvácení silné nebo slabé. Jednoduše z něj krev vylijete, vypláchnete a můžete znovu aplikovat. Jakmile se jej naučíte zavádět, nebudete o něm ani vědět. Je velmi měkký a nikde netlačí. Ke kalíšku je také přibalen látkový pytlík, ve kterém jej můžete uchovávat. Velikost S je vhodná spíše pro ženy a dívky, které ještě nerodily.

Před prvním použitím a mezi jednotlivými cykly menstruace sterilizujte varem ve vodě po dobu 10 minut.

Menstruační kalíšek může zcela nahradit jednorázové hygienické produkty nebo se může stát jejich doplňkem pro dny, kdy jeho výhody potřebujete využít. Každopádně Vám ušetří mnoho peněz a kromě všech ostatních výhod budete mít dobrý pocit i z toho, že nevytváříte zbytečný odpad.

Co vede ženy k rozhodnutí pořídit si menstruační kalíšek?

  • Používání menstruačního kalíšku je ekonomické.

Jednorázová investice se za dobu životnosti mnohanásobně vrátí. Nemusíte investovat každý měsíc do hygienických potřeb.

  • Používání menstruačního kalíšku je ekologické.

Nevytváříte žádný pravidelný odpad. Životnost kalíšku je opravdu úctyhodná, takže ekologická stopa za ta léta minimální.

  • Používání menstruačního kalíšku je pohodlné a praktické.

Pokud se menstruační kalíšek dobře zavede, což je otázkou cviku, který získáte velmi rychle, tak Vás nijak neomezuje v pohybu, aktivitách ani v tom, kde potřebujete trávit čas. Kalíšek se mění obvykle po 8 až 12 hodinách. Nemusíte se tak starat o hygienu během práce, školy, výletu apod.

Jaké jsou výhody kalíšku z přírodního latexu?

Drtivá většina kalíšků, s kterými se setkáte na evropském trhu, je vyrobena ze silikonu. Ten je v mnoha ohledech praktický zejména pro výrobce, ale i pro zákaznice. Existuje zhruba 1- 6 procent lidí v populaci (mužů i žen), kteří jsou na produkty z latexu alergičtí. Většinou to zjistí při používání kondomů, jednorázových rukavic nebo při zdravotnickém zásahu v nemocnici, kde je latex hojně využíván pro výrobu různých kanyl, cévek, infuzní sety apod. Nejčastějším projevem je kontaktní alergická reakce v místě styku pokožky s latexem. Pokud patříte mezi ty, kteří v minulosti zažili zvláštní typ alergie po operaci nebo po použití kondomu či rukavic, tak volte raději produkty ze silikonu. Pokud vás takový problém ani ve snu nenapadl a nikdy jste podobné potíže neměli, tak směle do latexového kalíšku. Proč? Protože latex je výrazně měkčí a přilnavější než silikon. Latexový kalíšek se díky tomu lépe zavádí a pohodlněji nosí. Perfektně přilne k pochvě bez nutnosti silného podtlaku. Mnoho zákaznic, které mají zkušenost se silikonovými kalíšky, si tuto latexovou variantu od FAIR SQUARED pochvaluje právě z důvodu významného rozdílu v poddajnosti materiálu ve prospěch latexu.

Není nebezpečné, že krev neodtéká ven?

Při používání menstruačního kalíšku dochází k hromadění menstruační krve podobným způsobem jako během spánku v leže. Asi mnohé z žen znají ten efekt, že během noci krev nemusí nutně vytékat ven, ale ráno při vstávání z postele teprve odejde. U kalíšku je to trochu podobné, s tím rozdílem, že díky gravitaci je krev shromážděna v kalíšku a pohodlně odstraněna při vyjmutí.

Jak často menstruační kalíšek vyndávat?

Záleží na intensitě menstruace. Velmi silná menstruace bude vyžadovat výměnu i každé 4 hodiny v intensivní dny. Nejobvyklejší je však vyjmutí po 8 - 10 hodinách. Není problém mít kalíšek zavedený až 12 hodin.

Jak se o kalíšek starat, aby byl čistý?

Mezi jednotlivými zavedeními je možné kalíšek jen vylít a omýt teplou vodou a přírodním tekutým mýdlem a znovu pečlivě opláchnout. Na konci menstruačního cyklu se doporučuje kalíšek po dobu 10 minut vařit v čisté vodě a až do dalšího použití skladovat v přiloženém bavlněném sáčku. 

Jak kalíšek zavádět?

  1. Čisté ruce. Ruce před zaváděním pečlivě umyjte mýdlem.
  2. Vlhký kalíšek se zavádí jednodušeji. Zmáčknuté hrdlo navlhčete vodou nebo lubrikačním gelem na bázi vody.
  3. Dobře zavedený kalíšek vůbec necítíte.

Způsobů jakým zmáčknout hrdlo kalíšků a hladce jej zavést je mnoho. Asi nejoblíbenější je „srdíčko". Kdy hrdlo kalíšku jednoduše přehnete v půli, a lem hrdla vám mezi prsty vyčaruje ohyby ve tvaru srdce. Pokud si chcete první zavedení vyzkoušet, tak doporučujeme získat cvik mimo dobu menstruace. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti :-).

Jak vybrat velikost menstruačního kalíšku?

Menší velikosti volte, pokud za sebou ještě nemáte vaginální porod a také v případě, že patříte mezi sportovkyně, které mají pevné svaly pánevního dna. Větší velikosti jsou vhodné pro ženy po porodu ženy s uvolněnými svaly pánevního dna.

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o tělo
Země původu: Srí Lanka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: