Mungo fazole BIO

Značka: Covitar s.r.o.

Mungo jsou malé zelené fazolky. Vynikají charakteristickou vůní a spoustou cenných živin.

Užijte si jejich výbornou chuť v salátu, polévce či je přidejte do masových i zeleninových pokrmů. Necháte-li je naklíčit, získáte nejen lahodnou chuť podobnou mladému hrášku, ale také spoustu vitamínů a minerálů.

 

Dostupnost Máme! (8,026 kg)
165 Kč / kg
Mungo fazole BIO
Značka: Covitar s.r.o.
Mungo fazole BIO
BIO Vegan

Jaký je?

Mungo jsou malé zelené fazolky. Vynikají charakteristickou vůní a spoustou cenných živin.

Doma skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%.

Složení: 100% mungo BIO

Na co je dobré?

Můžete si je dopřát v salátu, polévce či přidávat do masových i zeleninových pokrmů. Nejčastěji se konzumují naklíčené.

Jak klíčit?

Fazolky důkladně propláchněte a namočte přes noc do mísy. Ráno vodu slijte, několikrát je propláchněte a nechte odkapat. Vraťte fazole do misky, překryjte navlhčenou látkou a nechte klíčit. Nezapomeňte pravidelně asi 2-3x denně proplachovat a udržovat dostatečnou vlhkost. Po 2-3 dnech jsou výhonky připravená ke konzumaci. Chutí připomíná zelený hrášek, jsou šťavnaté a příjemně křupavé. Naklíčené mungo přidávejte do pokrmů syrové nebo jen krátce blanšírujte, abyste využili co nejvíce obsažených živin. Ale pozor naklíčeného munga snězte maximálně jednu hrst denně!

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Luštěniny
Země původu: Indie
DMT: 30. 12. 2024
Šarže: 37591

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V Covitaru chtějí přinášet na český trh kvalitní, přírodní sušené plody, které byly vypěstovány férově k přírodě i k zemědělcům. A to nám dělá radost! :)


A co zero waste?

Produkty od Covitaru jsou speciální v tom, že nejsou lokální. Jde hlavně o oříšky, sušené ovoce, nebo třeba superpotraviny. Tím pádem je potřeba je k nám nějak dostat - co nejde dělat úplně bez obalu. Skvělé ale je, že v Covitaru dbají na ekologický původ potravin a také na přepravní vzdálenost - jinými slovy, to, co je možné najít v Africe, nebo Turecku, není potřeba vozit z Číny. My pak koupíme základní balení dobrot, díky čemu nedochází k dalšímu přebalování, a také není potřeba další přepravný obal navíc - prostě, jak fíky opustí Turecko, tak je rozbalíme u nás na pultu. A to, co z obalu zůstane, putuje do naši re-Dílny a je přetvořeno v nové, krásné věci. :)

Oficiální info: Covitar, s.r.o., Rybná 716/24, 11000 Praha. IČ: 03507505.