Bělidlo - perkarbonát sodný (PUER)

Aby vaše bílé prádlo bylo bílé i bez chemických optických „zjasňovačů“ a chlórových bělidel. PUER je výborný také pro namáčení a odstraňování skvrn ze stálobarevného prádla.

Nahradí i agresivní prostředky na čištění odtoků dřezů, van, umyvadel, sprch a toalet.

Máme! (>20 kg)
Značka: Fichema s. r. o.
85 Kč / kg
Kategorie: Praní a úklid
Země původu: Německo
DMT: 21. 10. 2025
Šarže: S CS CH10-23-101196
Bělidlo - perkarbonát sodný (PUER)
Je to v pytli

Bílé i bez chemie

Perkarbonát sodný má využití především jako bělič při čištění a praní, vhodný zejména k praní plen a samozřejmě bílého prádla (1-2 lžíce do zásobníku spolu s pracím prostředkem).

Je ekologický, během praní se rozkládá na sodu a peroxid, který způsobuje bělení. Vhodný zejména pro alergiky. Lze použít také k bělení dřeva, zejména lípy.

Pokud chcete prát za nižší teploty (40 °C a níže), doporučujeme přidat TAED, který podporuje uvolnění peroxidu již za nižší teploty. Přidává se ho asi 4-5 %. Kombinaci perkarbonátu a TAEDu dostanete prací prostředek na bílé, ekologický a nealergenní.

Jaké má složení?

100% perkarbonát sodný Na2CO3.1,5 H2O2, CAS: 15630-89-4, ES: 239-707-6

Časté otázky a odpovědi:)

Může se PUER používat i na barevné a tmavé oblečení?

Ano, pokud je stálobarevné. Puer je vhodný na namáčení silně znečištěného prádla. Čím vyšší teplotu namáčecí lázně prádlo snese, tím je účinnost Pueru lepší.

Lze PUER požít i na oblečení s potisky?

Puer může potisky na prádle poškodit. Proto je vhodné kousky s podobnými dekoracemi nenamáčet a neprat na teplotu 60 °C a více.

Je PUER vhodný na zaprané vlněné prádlo?

Puer a vlna není úplně vhodná kombinace - jednak kvůli teplotě (vlna se v teplé vodě sráží), a také proto, že základem Pueru je prací soda, která je dost zásaditá, což vlně nedělá úplně dobře. Jako prevenci zašednutí a zaprání doporučujeme Máchadlo prádla.

Mohu PUEREM vrátit původní bílou barvu prádlu, které se při praní obarvilo?

Určitě se nebojte Puer zkusit, nic tím nepokazíte. Úspěch záleží na mnoha faktorech (intenzita zabarvení, materiál, teplota praní) a nedá se předem určit, zda se vybělení zcela podaří. Pokud PUER nepomůže, v drogeriích mívají přípravky na odbarvení neúmyslně zabarveného prádla.

Je PUER vhodný pro praní bambusových plen a svrchních plenkových kalhotek s PUL ZÁTĚREM?

Na základě našich zkušeností a znalostí Puer na bambus vhodný není. Bambusové vlákno je tzv. viskóza, která se vyrábí rozmělněním bambusové celulózy v zásaditém roztoku a jeho následném spojování do vláken. Ty se vyznačují skvělou savostí, ale také malou pevností a odolností (na rozdíl třeba od bavlny, lnu či konopí, jejichž vlákna zůstávají zachována ve svém přirozeném stavu). Pokud řešíte skvrny na bambusových plenách, zkuste je před praním ošetřit Žlučovým mýdlem, pro namáčení jsou vhodnější Vločky ze žlučového mýdla. Na znečistěné pleny by to mělo stačit a považujeme to za vhodnější a k plenám rozhodně šetrnější řešení. S PUL zátěrem je situace podobná - ani ten nedoporučujeme Pueru příliš vystavovat.

Jak s PUEREM prát-dezinfikovat spodní prádlo či látkové menstruační vložky?

Obecně platí, čím vyšší teplota, tím Puer více účinkuje a dezinfikuje. Spodní prádlo a látkové vložky (předem zbavené organických skvrn Žlučovým mýdlem) proto doporučujeme prát alespoň na 60 °C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špitálka 6, 602 00 Brno.

 

Zpět do obchodu