Život skoro bez odpadu kniha

Kniha, která Vám ukáže nejen to, jak můžete v Česku začít s životem bez odpadu, ale i to, kam dál až můžete tento životní styl rozvíjet.

Dostupnost Máme! (1 ks)
399 Kč / ks
Život skoro bez odpadu kniha
Život skoro bez odpadu  kniha
Český produkt Je to naháč

S holkami z blogu Czech Zero Waste jsme se poprvé setkali v roce 2017, kdy jsme organizovali první větší debatu o zero waste ve Zlíně. 

Autorky jednoho z prvních zero waste blogů v ČR Jana KarasováHelena Škrdlíková a Michaela Gajdošová (dnes už naše kamarádky) sepsaly do jedné skvělé knihy to, co se za dobu praktikování zero waste životního stylu naučily.

O životě bez odpadu s blogerkami z Czech Zero Waste

Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám prozradí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi.
 
Proč si knihu koupit? Není to jen okopírovaná verze Bey Johnson, kterých se teď na českém trhu pár objevilo? Čím je unikátní a proč si ji koupit?

Na tohle se už pár z vás zeptalo. A my se nedivíme. Tady je odpověď.

Kniha není „rychlokvaška“ současného zájmu, naopak dlouho a pečlivě zpracovávaný projekt. Začaly jsme ji psát na konci roku 2016, kdy se o zero waste a odpadu zdaleka nemluvilo tolik jako dnes a existovala u nás právě jen přeložená kniha od Bey. I tak jsme první měsíce strávily rozhodováním, jestli vůbec má smysl se do psaní knihy pouštět, jestli máme co nového říct. Přesvědčily jsme se hlavně těmito důvody:

1) český kontext – mnoho věcí u nás funguje jinak než v USA,

2) nová témata a oblasti života – při přemýšlení nad obsahem knihy jsme přirozeně „sklouzly“ k přemýšlení nad životem, ne jen nad domácností, což je hlavní zaměření například u Bey, proto v knize obsáhleji píšeme o dětech, cestování, studiu, pracovním životě, zdraví, sportu, zahradě (vedle „klasických“ kapitol o jídle a kosmetice například ),

3) nezaměřujeme se jen na pevný odpad, na to co vyhodíme do koše, ale i na širší souvislosti dopadu našich spotřebitelských voleb na životní prostředí i lidskou důstojnost,

4) data a vědecké podklady – proč je odpad problém a navrhovaná řešení jsme se snažily maximálně podložit stávajícími vědeckými poznatky.
 
 
Ukázka z knihy i její obsah je možné najít na webu www.kniha.czechzerowaste.cz

 

Zdroj: facebook: Czech Zero Waste

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: