Konec plýtvání kniha

Přibližně jedna třetina všech vyprodukovaných potravin skončí v odpadcích. Kvůli tomu je větší potřeba zemědělských ploch, hnojiv, pesticidů a energie, než by bylo nutné. Každý z nás to může změnit! Tato kniha vám poradí jak na to.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vykoupeno, doskladníme
369 Kč / ks
Konec plýtvání kniha

Asi každý z nás někdy něco z jídla vyhodí do koše - buď jsme na to zapomněli a je to prošlé, nebo se toho navařilo víc, než se stihlo sníst, nebo naše ratolesti zas a znovu nechtějí jíst to, co jsme jim z lásky nachystali. Možností je hodně. Je zajímavé vědět, že než se potraviny dostanou na náš stůl, zmizí v odpadcích průměrně jedna třetina z nich, z toho přibližně polovinu vyhodíme doma. 

Pokud se skutečně omezí plýtvání, bude potřeba méně zemědělských ploch, hnojiv, pesticidů a do ovzduší se dostane méně skleníkových plynů. To má příznivý vliv na přírodu nejen kolem nás, ale na celou planetu. Navíc, pokud se tolik nevyhodí, tak se nemusí tolik nakupovat a ušetříte nějakou tu kačku. 

S touto knížkou se ale třeba můžete naučit zpracovávat jiným způsobem i to, co byste jinak vyhodili, nebo jak správně různé potraviny skladovat.

Kniha vyšla v rámci edice Smarticular, má 288 stran.

 

Autor

Smarticular.net - Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nové sady 988/2, 60200 Brno.

 

Tohle sympatické nakladatelství přináší na český trh knihy o přírodě a o tom, jak s ní žít v harmonii. U nás najdete jejich knihy pro udržitelnější běžný život, které jsou plné praktických tipů a rozhodně stojí za to je mít v knihovně. Nebo jimi třeba potěšit někoho jiného. :)